Patagonia poddaje ubrania recyklingowi

Patagonia recycle

Nie otwierają bynajmniej sklepów z używaną odzieżą. Tu chodzi o prawdziwy recykling. Pierwotnie przetwarzano tylko bieliznę, teraz Patagonia przyjmuje również polary (w tym i innych producentów) oraz koszulki z organicznej bawełny.

Oczywiście Patagonia nie przetwarza każdej bielizny a tylko tą z Capilene (rodzaj poliestru). Odzież można przesłać do firmy albo wrzucić do specjalnego pojemnika w każdym z punktów sprzedaży. Poliester po przetworzeniu podobno nie odbiega jakością od tradycyjnego materiału.

Patagonia recycle

Firma zorganizowała mini-stronę internetową, która przybliża cały proces. Warte odnotowania jest to, co napisano tam już na wstępie – zużyj swoje ubranie. Bo nie chodzi o to, żeby oddawać do recyklingu bluzę, która naszym zdaniem jest już niemodna. Chodzi o to, żeby ta bluza była naprawdę „znoszona”. Zresztą, Patagonia produkuje chyba tylko takie ubrania, które z mody nigdy nie wychodzą. Program recyklingu odzieży, za TreeHugger.

Zobacz również:
Patagonia dla surferów

Zobacz również:

3 thoughts on “Patagonia poddaje ubrania recyklingowi

  siwa

  (11 kwietnia 2007 - 22:36)

  Oni świrnięci, podobno Patagonia robiła swoje polary z butelek PET.

  ZieloneMigdały

  (12 kwietnia 2007 - 14:34)

  Żeńska strona Zielonych Migdałów przymierzyła kiedyś bieliznę górną zrobioną z butelek pet. No i chyba faktycznie lepiej robić polary z tych butelek…

  Kroniki Patagonii

  (3 lutego 2010 - 10:06)

  […] Footprint Chronicles, za MetaEfficient. A o samej Patagonii pisaliśmy już przy okazji: Recyklingu ubrań Pianki dla surferów Parkingu przykrytego panelami słonecznymi Polecaj […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *