Biodegradowalne pieluchy jednorazowe

Biodegradowalne gDiapers

Z tego co widzimy wokół nas, coraz mniej rodziców zakłada swoim pociechom pieluchy z tetry. Na rynku funkcjonuje dużo odmian pieluch jednorazowych z chłonnym żelem i specjalnymi tasiemkami do zapinania. Są one niewątpliwie wygodne w użyciu – dziecka nie trzeba przewijać co 15 minut, nie ma też sterty pieluch do prania i prasowania. Ale niestety rośnie przy tej okazji inna sterta – wysypiskowa.

Popularne pieluchy jednorazowe nie nadają się na kompost a na wysypisku śmieci mogą przeleżeć nawet 500 lat, zanim ulegną rozkładowi. Ale są też takie, które można kompostować i które rozkładają się już po około 100 dniach. Produkowane są przez gDiapers i sprzedawane pod taką samą nazwą. Ich chłonna warstwa składa się z celulozy (drewno pochodzi z plantacji hodowlanych) i niewielkiej ilości kuleczek akrylowych (takich samych jak w zwykłych pieluchach jednorazowych). Warstwa zewnętrzna (chroniąca przed „wyciekami”), zrobiona głównie z bawełny, jest wielorazowego użytku i zwykle wystarczy uprać ją raz dziennie. Są dostępne w czterech kolorach. Przy braku kompostu zużytą pieluszkę można po prostu wyrzucić do ubikacji (tu uwaga – pieluchy z „cięższą” zawartością wg producenta powinny zawsze trafiać do kanalizacji). Ostatnio firma uzyskała certyfikat MBDC „Cradle to Cradle”, potwierdzający niezbicie, że ich produkt jest jak najbardziej przyjazny środowisku. gDiapers za TreeHugger.

Biodegradowalne gDiapers

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

8 thoughts on “Biodegradowalne pieluchy jednorazowe

  Anulek

  (22 lutego 2006 - 19:40)

  Super sprawa. Dlaczego nikt wczesniej mi o tym nie powiedzial???
  Czy mozna je u nas kupic?

  Alispo

  (6 kwietnia 2006 - 18:49)

  u nas mozna kupic przynajmniej takie:
  http://www.pieluchy.com.pl/

  ZieloneMigdały

  (6 kwietnia 2006 - 19:27)

  No proszę, bardzo fajne te pieluszki PoPoLiNi. Ciekawe rozwiązanie – nie jednorazowe, ale też nie tradycyjna tetra, którą trzeba wymieniać bardzo często. Zdecydowanie temat na kolejny pieluchowy post – bardzo dziękujemy za podesłanie.
  KB

  ekomania

  (8 lutego 2009 - 18:33)

  W Europie jest kilka firm podukujacych biodegradowalne pieluszki jednorazowe, m.in. Moltex, Wiona, Alana.

  gosia

  (3 października 2009 - 13:54)

  Pieluchy ekologiczne wielorazowe i jednorazowe można kupić też i tu:
  http://www.krainapieluszek.pl

  rogatek

  (12 marca 2010 - 17:37)

  Przecież zwykłe pieluchy też są OK. Zobaczcie dobre porównanie zwykłych pieluch jednorazowych http://strefamamy.pl/testy/porownanie-pieluszek-jednorazowych/

  orz

  (24 marca 2010 - 16:04)

  chyba właśnie chodzi o to, że zwykłe pieluchy nie są okej?

  ZieloneMigdały

  (26 marca 2010 - 20:54)

  O – to, to, to :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *