Bogobrush – biodegradowalna szczoteczka do zębów

Bogobrush – piękna, dopieszczona w każdym calu, w 100% biodegradowalna szczoteczka do zębów. Bambusowy trzonek, szyjka i główka plus biodegradowalne nylonowe włosie sprawiają, że po kilku miesiącach używania – a tyle powinna wytrzymać – spokojnie możemy zwrócić ją Ziemi nie martwiąc się o rosnące góry odpadów.

Pomysłodawcy Bogobrush przyjęli ciekawą, odpowiedzialną społecznie strategię, polegającą na tym, że do każdej zakupionej  szczoteczki dodają drugą, która może zostać wysłana do wybranej przez nas osoby. Oczywiście jak na prezent pomysł jest dość niekonwencjonalny i pewnie nie powinien trafić do kogoś, kto mógłby odczytać go jako przytyk.

Wspomnienia mojego Taty o szczoteczce, której używał w dzieciństwie, o rękojeści wykonanej z drewna i świńskiego włosia, brzmiały dla mnie jak bajka o żelaznym wilku, a tu proszę – archaiczna szczoteczka powraca, choć w nowej, znacznie udoskonalonej odsłonie.

Twórcami szczoteczki, która ujmuje nas swoją prostotą, jest rodzeństwo – opowieść o tym jak narodził się pomysł i jak połączyli swe siły, żeby stworzyć ten produkt, można obejrzeć tutaj:

Za: Inhabitat

Zobacz również:

-->