Ławka ze skrawka

Skrzynki ze skrawków drewna

Niewątpliwą sztuką jest zrobienie czegoś ładnego i funkcjonalnego z odpadów. W dodatku bez stosowania nadzwyczajnych środków. Nie wiem czy się zgodzicie, że wiele rzeczy “z recyklingu” niestety nie grzeszy urodą. Ale firmie Scrapile się udało.

Prezentowana na zdjęciach ławka i skrzynki, to część asortymentu nowojorskiej firmy Scrapile. Przedsiębiorstwo powstało 3 lata temu i bazując na odpadach lokalnego przemysłu drzewnego, rozwinęło swoją działalność. Dzięki wypracowaniu unikalnej metody łączenia niewielkich skrawków drewna, z zastosowaniem kleju wodnego i wykańczaniu całości specjalnym duńskim olejem, uzyskali ten ujmujący efekt.

Ławka ze skrawków drewna

Drewnianej mozaice, która jest cechą charakterystyczną wszystkich ich wyrobów, towarzyszy wyraźna spójność stylistyczna. Meble mają nowoczesne wzornictwo, ale na tyle proste i można powiedzieć – ascetyczne, że zapewne dobrze odnajdą się w każdym wnętrzu. Scrapile Za: Hippy Shopper

Zobacz również:

Jeden komentarz

  1. Stanowcze TAK dla tego wyrobu. Wspaniale taka skrzynia komponowałaby się w moim mieszkaniu, razem z wyrobami z roślinami zatopionymi w akrylowo-żywicznej materii. A ławeczka na balkon. Jeszcze tylko troche słońca i temperatura powyżej 18 stopni … :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.