Myśląc globalnie, obdaruj lokalnie

Logo Freecycle Network

Bardzo prosty a zarazem odkrywczy pomysł. Freecycle Network to serwis internetowy przy pomocy którego ludzie mający coś do oddania, albo potrzebujący czegoś komunikują się ze sobą w ramach lokalnie utworzonych grup.

Serwis rozpoczął swoją działalność w maju 2003 roku, a w tej chwili ma prawie dwa miliony zarejestrowanych użytkowników, działających w ramach ponad 3 tysięcy grup lokalnych.

Jak to wszystko działa? Bardzo prosto. Jeśli masz w domu coś, co nie jest Ci już potrzebne – wszystko jedno, czy jest to pianino, kanapa, fax, rower czy komputer – wysyłasz do członków swojej grupy lokalnej e-mail za pośrednictwem serwisu. W przypadku gdy zgłosi się więcej niż jeden chętny na oferowaną rzecz – wówczas ofiarodawca sam decyduje, komu ją odda.

Serwis działa również w drugą stronę, nie tylko pomaga pozbyć się rzeczy niepotrzebnych, ale jest kopalnią skarbów dla ludzi potrzebujących. Zgodnie z wyznawaną w recyklingu zasadą – co dla kogoś jest śmieciem, dla innego może być czymś bardzo cennym. Wszystkie wystawiane w ramach tej sieci przedmioty muszą być oferowane za darmo i oczywiście muszą być legalne.

Istniejące wokół tej idei i serwisu społeczności, pochodzą z kilku krajów, niestety nie ma żadnej grupy z Polski. Można tworzyć własne grupy, dobrane pod względem lokalizacji geograficznej.

Logo Freecycle Network

Ta sieć w bardzo ładny sposób obrazuje, że w recyklingu jest również coś z dawania.
Bardzo zachęcamy Was do obejrzenia krótkiego filmiku obrazującego działalność Freecycle Network. My musieliśmy puścić go sobie 3 razy. Freecycle Network
Za: Hippy Shopper

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *