Owies w butach

Całkowicie nowa marka butów łącząca sobą dwie pozytywne wartości – atrakcyjny wygląd i biodegradowalne materiały. Sportowe buty, które nie tylko nieźle wyglądają, ale również nie pozostawiają śladu w środowisku, kiedy je wyrzucimy. Często można odnieść wrażenie że eko i ładne niekoniecznie idzie w parze, a tutaj proszę – miły dla oka i Matki Ziemi design.

Jeśli już ich nie chcesz – możesz je spalić, zakopać, wyrzucić na kompost – słowem, nie musisz nimi zapychać kontenera i sumienia konsumenta. Co również, jeśli chodzi o zużyte buty, jest zjawiskiem dość niespotykanym. Marka Oatsów powstała po prawie dwóch latach badań, z inicjatywy projektanta Christiaana Maatsa w 2008 roku. Wykonane są z miękkiego oddychającego płótna, a elastyczne podeszwy zrobione z korka, zawierają w sobie nasiona. Po wyrzuceniu, podczas naturalnego rozkładu buta, mogą z nich wyrosnąć rośliny.

Oat Shoes na szczęście nie pozostają niezauważone, w masie produkowanych butów. Ostatnio dostały drugą nagrodę w ramach konkursu Green Fashion Awards, podczas Amsterdam International Fashion Week. Na razie dostępna jest jedna, pierwsza kolekcja biodegradowalnych tenisówek w sześciu kolorach.

Przy okazji – brawo za logo. Owies z butów nie wystaje, za to nabiera zupełnie nowego znaczenia.

OAT Shoes

Zobacz również:

-->