Naturalne, ręcznie robione mydła

Mydło z gąbką Lufa

Popularne mydło jest zwykle produkowane z łoju i innych tłuszczów z dodatkiem różnych syntetycznych komponentów, chemicznych środków pianotwórczych, poprawiających fakturę i twardość mydła. Większość z tych chemicznych dodatków jest potrzebna żeby zwiększyć plastyczność masy mydlanej co z kolei ma zapobiegać przywieraniu jej do walców i pras formujących. Do wyrobu mydeł, o których chcemy napisać, nie została użyta żadna maszyna ani też żadna z technologii, które są powszechnie stosowane przy masowej produkcji mydeł w zakładach chemicznych.

Mydełka glicerynowe ręcznie robione z naturalnych olei roślinnych bez chemicznych stabilizatorów, wzbogacone o wonne olejki eteryczne. Posiadają nowoczesny design, intensywny zapach i aromat. Robione są w małych partiach wg oryginalnych receptur stosowanych od kilkuset lat. Do ich produkcji nie używa się chemicznych stabilizatorów, utwardzaczy i chemicznych barwników. Dzięki temu śmiało można polecać je alergikom i dzieciom.

Wszystkie mydła zawierają wysokojakościowy olej palmowy i kokosowy, niektóre są wzbogacone domieszką owoców i korzeni, inne mają wtopioną gąbkę Loofa (luffa cylindrica) – naturalną gąbkę, która jest jednoroczną rośliną tropikalną. W stanie suchym jest ona sztywna i szorstka, natomiast w zetknięciu z wodą mięknie. Zatopiona w mydłach Lavea działa jak naturalny peeling, usuwając obumarłe komórki naskórka i pobudzając krążenie krwi.

Producent deklaruje, że mydła nie są w żadnej fazie wyrobu testowane na zwierzętach. Każde mydełko jest indywidualnie pakowane, cięte i etykietowane z oryginalną wizytówką i dokładnym opisem.

Mydlarnia Lavea

Zobacz również:

-->