Google inwestuje w odnawialne źródła energii

Panele słoneczne Google

O tym, że Google inwestuje w alternatywne źródła energii pisaliśmy już w 2008 roku. Wówczas gigant z Mountain View zainwestował w ciągu roku 40 milionów dolarów w tę dziedzinę gospodarki. Obecnie suma inwestycji w 15 instalacji wiatrowych i solarnych osiągnęła zawrotną wartość ponad 1 miliarda dolarów.

Instalacje te są w stanie wygenerować 2 GW energii elektrycznej – tyle, co tama Hoovera – a w pierwszym tygodniu lutego wzbogaciły się o kolejne 392 MW pochodzące z nowego obiektu położonego na granicy stanów Kalifornia i Nevada, gdzie 347 tysięcy zwróconych ku Słońcu zwierciadeł wytworzy energię, która będzie mogła zasilić 140 tysięcy kalifornijskich domów.

Akcje Google na giełdzie

Rick Needham, szef działu energii i zrównoważonego rozwoju w Google, twierdzi, że obecnie około 34% energii elektrycznej zużywanej przez koncern pochodzi z odnawialnych źródeł. Pomimo gigantycznych nakładów to nadal znacznie gorszy wyniki, niż np. firmy Intel, która 100% zużywanej energii (ponad 3 miliardy kWh) pozyskuje z odnawialnych źródeł (Google „zaledwie” 737 milionów kWh).

Za CNBC.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *