Słoneczne oczyszczanie wody

Butla oczyszczająca wodę promieniami słonecznymi

Tam, gdzie świetny projekt współgra z doskonałą użytecznością, często rodzi się produkt, o którym warto wspomnieć. Tym bardziej, że oprócz walorów estetycznych i praktycznych wykorzystuje energię słoneczną, a efektem jego działania jest polepszenie warunków życia wielu ludzi. Tym produktem jest Solar Bottle, czyli Butla Słoneczna. Jej budowa i działanie są bardzo proste – zanieczyszczona woda, którą wlejemy do tej butli, po sześciu godzinach nasłonecznienia staje się zdatna do picia.

Butla oczyszczająca wodę promieniami słonecznymi- uchwyty do przenoszenia

Oczywiście chodzi tutaj o zanieczyszczenia biologiczne – bakterie, gronkowce i tym podobne mikroby, powodujące szereg nieprzyjemnych i groźnych chorób. Czterolitrowe, płaskie (aby łatwiej się przechowywały) butle po jednej stronie są przezroczyste, po drugiej ciemne. Strona przezroczysta przepuszcza promieniowanie UV, które zabija drobnoustroje, a ciemna warstwa podnosi temperaturę wody, co również sprzyja dezynfekcji.

Butla oczyszczająca wodę promieniami słonecznymi ustawiona pod kątem

Każda butla wyposażona jest w uchwyt, który może służyć nie tylko do przenoszenia ale również do opierania butli o ziemię tak, aby była skierowana możliwie prostopadle do padających promieni słonecznych. Butelka zrobiona jest z plastiku PET, czyli nie ma obawy o ewentualne zatrucie Bisfenolem A). Produkcja masowa jeszcze się nie rozpoczęła ale miejmy nadzieję, że na prototypie się nie skończy. Solar Bottle, za GroovyGreen.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

1 thought on “Słoneczne oczyszczanie wody

    zet

    (25 września 2007 - 10:38)

    czyli mojej wody z kranu nie oczyszczą – szkoda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *