Ach, Holandia…

Targi FietsRAI w Amsterdamie

Piękny kraj. Według niektórych źródeł na jednego mieszkańca przypada tam 1.2 roweru (autorzy Zielonych Migdałów dystansują jednak Holendrów – 2,5 roweru na głowę!). Jest też sztandarowym przykładem, państwa przyjaznego rowerzystom. Ostatnio (18-21 marca) odbyły się w Amsterdamie targi rowerowe Fiets RAI.

Rowery z FietsRAI 2006

Podczas przeglądania galerii zdjęć z tej imprezy, daje się zauważyć pewną prawidłowość. Otóż Holendrzy najwyraźniej preferują rowery użytkowe. Na targach chyba z trudem można było znaleźć szosowe wyścigówki, czy rowery górskie z ogromnymi amortyzatorami. Można powiedzieć, że ciężko u nich o góry, ale to samo tyczy się znacznej części Polski. A jednak u nas to właśnie rowery MTB spotkać można najczęściej. Rower holenderski, to przede wszystkim rower praktyczny – z bagażnikiem, błotnikami, oświetleniem.

Rowery z FietsRAI 2006

Mamy nadzieję, że najbliższe targi rowerowe w Warszawie również przyciągną tłumy. Już 1 i 2 kwietnia 2006, w hali Expo XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 będzie można podziwiać rowery i osprzęt różnych firm. Według zapowiedzi, swoje produkty wystawiać będą chyba wszyscy liczący się producenci obecni na Polskim rynku – od Haro po Cannondale’a. Fiets RAI, za Velorution, a Rowery2006, za bikeboard.pl oraz wrower.pl.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów
-->