Instalacje fotowoltaiczne z Solar Energy

Artykuł sponsorowany

solar-energy-1

W ciągu jednego roku czteroosobowa rodzina zużywa w gospodarstwie domowym przeciętnie 1700 – 3500 kWh energii elektrycznej (nie licząc ogrzewania). Oznacza to znaczne wydatki, bo w zależności od operatora i sprzedawcy energii, będzie to od ok. 850-1100zł do 1700-2500zł. Istnieje wiele sposobów na obniżenie ilości zużywanej energii elektrycznej, ale od niedawna mamy możliwość zmniejszyć wysokość rachunków za prąd bez konieczności zmiany nawyków, czy też wyposażenia mieszkania. Mowa oczywiście o sytuacji, kiedy energię elektryczną zaczynamy produkować sami i stajemy się „prosumentem”.

Z punktu widzenia osoby chcącej takim prosumentem zostać, najwygodniej jest zlecić całość inwestycji jednemu wykonawcy i dostawcy. Z taką właśnie ofertą spotkać się możemy w przypadku firmy Solar Energy S.A. Firma, będąca producentem wysokiej klasy modułów fotowoltaicznych, nie ogranicza się jedynie do dostarczania samych komponentów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży fotowoltaicznej i współpracy z wysoko wyspecjalizowanymi przedsiębiorstwami, Solar Energy S.A. zapewnia wsparcie inwestorowi na każdym etapie – od przygotowania projektu, aż po montaż i uruchomienie kompletnej instalacji.

Dzięki takiemu podejściu firma zapewnia zamawiającemu wykorzystanie optymalnych rozwiązań w zakresie zarówno technicznym, jak i ekonomicznym.

Czy fotowoltaika się opłaca?

W latach 2016-2020 możemy liczyć na dofinansowanie do 30 % kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej przy wykorzystaniu preferencyjnej, nisko oprocentowanej pożyczki (2-4% w skali roku) na okres do 15 lat. Solar Energy S.A. i na tym polu zapewnia pomoc w pozyskiwaniu finansowania, w tym także dotacji na instalacje fotowoltaiczne ze środków WFOŚIGW, NFOŚIGW, funduszy unijnych i innych form finansowania aktualnie dostępnych.

Panele fotowoltaiczne produkowane przez Solar Energy S.A. posiadają gwarancję fabryczną na 12 lat. Ponadto firma zapewnia 10 lat gwarancji na 92% wydajności i 30 lat gwarancji na 80% wydajności paneli. Oznacza to, że instalacja zbudowana z takich paneli będzie skutecznie produkować energię elektryczną znacznie dłużej, niż wynosi okres zwrotu początkowej inwestycji. Sam okres zwrotu uzależniony jest od wielu czynników (takich jak ekspozycja dachu, na którym zostały zainstalowane panele, wykorzystanie dofinansowania, liczba i moc samych paneli, to czy energię będziemy zużywać sami, czy sprzedawać ją do sieci), ale generalnie zazwyczaj mieści się on w przedziale 7-14 lat. Przyjmując więc nawet tę najmniej optymistyczną wersję możemy liczyć na to, że system fotowoltaiczny będzie nam przynosić czysty zysk przez co najmniej 15 lat.

solar

Oferta Solar Energy S.A. nie ogranicza się jedynie do dostarczenia najwyższej klasy modułów fotowoltaicznych. Swoim klientom firma oferuje pełną obsługę realizacji przedsięwzięć z zakresu fotowoltaiki w formie EPC- projektu i buduj. Dzięki współpracy z wysoko wyspecjalizowanymi przedsiębiorstwami, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej Solar Energy S.A. zapewnia wsparcie inwestora na każdym etapie inwestycji od przygotowania projektu aż po montaż i uruchomienie kompletnej instalacji. Tym samym firma zapewnia zamawiajacemu wykorzystanie optymalnych rozwiązań w zakresie technicznym i ekonomicznym.

Biuro firmy Solar-Energy S.A. w Warszawie:

Solar-Energy S.A.
ul. Żelazna 54/2
00-852 Warszawa
tel. +48 784 300 025
http://solar-energy.pl/

Zakład produkcyjny:
ul.Przemysłowa 1
84-214 Bożepole Wielkie

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *