Kuchnia z palet

Dekoracje z palet

 

Palety sprawdzają się również w kuchni. Czy może raczej sprawdza się tam drewno, prostota i pomysłowość  – bo to jest istotą mebli z palet. Ekstremalnie ekonomiczne, a jednocześnie wykonane z pełnego drewna, czyli surowca wcale nie najtańszego. Żadnych płyt mdf i innych sklejek.

Na początek siermiężnie, działkowo-werandowo, luzacko. Tanio i porządnie. I zapewne na wiele lat, to nie jest żadna prowizorka.

 

Kuchnia weranda z palet

 

Ale można palety wykorzystać wewnątrz. Zyskujemy bardzo fajny efekt, który może trudno jest nazwać wykwintnym, ale niekomercyjnym i oryginalnym – na pewno. Ujął mnie okap zrobiony ze starej balii. Do niedawna i u nas w domu taka była – służyła niegdyś do kąpieli mojego ojca i stryjów, a potem … do mieszania cementu … Teraz myślę, żeśmy ją zmarnowali jednak.

 

Szafki kuchenne z palet

 

Kuchnia z palet

 

Dobrze dobrane okucia mogą urozmaicić monotonne powierzchnie drzwiczek. Czarne, błyszczące blaty może nie są tu najszczęśliwsze, ale fronty szafek prezentują się ciekawiej niż te powyżej.

 

Kuchnia z palet

 

Kolejną propozycją jest ruchoma wyspa kuchenna, która skromnie nie zapomniała czym była, ale jednocześnie z powodzeniem i wdziękiem pełni nową funkcję.

 

Wyspa kuchenna z palet

 

Wyspa kuchenna z palet

 

Światło może dodać paletom lekkości i funkcjonalności.

 

Kredens z palet

 

Na koniec kilka praktycznych kuchennych dodatków mniejszego kalibru lecz zdumiewającej funkcjonalności. Swoją drogą ciekawe jaki jest koszt urządzenia takiej kuchni…?

 

Półka kuchenna z palet

 

Półka kuchenna z palet

 

Palety bardzo ładnie wyglądają jako dodatek wystroju. Zyskują na subtelności i lekkości, a ich niepowtarzalny charakter jest dobrze wyeksponowany.

 

Półka z palet

 

Regał kuchenny z palet

 

Zdjęcia: 1001pallets.com

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *