Narzędzia kuchenne bezpieczne dla dzieci

Bezpieczne narzędzia kuchenne dla dzieci

 

Obserwując wczoraj sześciolatkę z kuchennym nożem w ręku i sprecyzowanymi zamiarami względem papryki, zaczęłam się zastanawiać, czy to na pewno już ten wiek, w którym dziecko może zostać rzucone na głębokie wody sztuki kuchennej. I może właśnie gdzieś w tym właściwym miejscu – pomiędzy tasakiem, a plastikową łyżeczką, plasują się narzędzia zaprojektowane przez Bat Chen Grayevky.

 

Bezpieczne przybory kuchenne

Akcesoria kuchenne dla dzieci

Deska do krojenia dla dzieci

Narzędzia kuchenne dla dziecichewp3

 

Chewp to seria prostych przyborów kuchennych dla rodziców i ich dzieci, zaprojektowana z myślą o bezpiecznym wprowadzeniu dziecka w świat przygotowywania potraw i rozbudzeniu świadomego, zdrowego odżywiania. Narzędzia te mają dać możliwość zrealizowania wizji wspólnego gotowania, z założeniem wykorzystania składników najbardziej podstawowych. Zestaw jest uzupełniony towarzyszącą mu książką, która zawiera ciekawe informacje i ilustracje przekazujące wiadomości na temat składników odżywczych i zdrowej żywności.

Empiryczne obcowanie z owocami i warzywami potrafi przekonać dziecko do zmiany menu na zdrowsze lepiej, niż najmądrzejsze choćby wywody. Sprowokowanie dzieci do wymyślania nowych potraw, połączeń i – co może najważniejsze – danie im możliwości poznania w odpowiednim wieku różnych smaków, może pobudzić najbardziej zatwardziałe kubki smakowe. Może wtedy ośmiolatek nie będzie zdziwiony tym, że śliwka ma „taką” pestkę, a borówki rosną latem.

chewp5

chewp1

chewp1b

 

Za: Behance

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *