Uradować dziecko euro paletą – meble z palet dla dzieci

Meble z palet dla dziecka

 

Wbrew pozorom jest to możliwe na wiele sposobów. Paleta jest czymś prawie tak wspaniałym, jak tekturowe pudło, a o wiele trwalszym. Zastanawiam się, czy można ją włączyć do kategorii eko-zabawki, bo zapewne nie spełnia wielu norm – drzazgi, niebezpieczeństwo przygniecenia, brak instrukcji itd. udławić się przynajmniej nie można.

Jak się bawić? Razem z dzieckiem najlepiej oczywiście. Wbicie gwoździa może być tak diametralnie innym – niż znane dziecku – doznaniem, że warto o nie zawalczyć. Pozbieranie palet i niepotrzebnego drewna w najbliższej okolicy, może np. przearanżować nam całkowicie balkon:

 

Domek z palet dla dziecka

 

 

W księgarni dla dzieci w miejscowości Lille we Francji, można obejrzeć wykonaną przez Antony’ego Mazelin’a, konstrukcję. Trudno nazwać to tylko łóżkiem, albo tylko domkiem – jest to „Miejsce”. Zaprojektowane zostało z myślą o wylegiwaniu się, czytaniu i słuchaniu książek.

 

Meble z palet - dziecinny kącik z palet

 

Ta koncepcja może być oczywiście wniesiona do domu  jako świetne rozwiązanie do wspólnej sypialni, lub jako domowy kącik zabaw i  słodkiego lenistwa w jednym. Prostota materiałów takich jak palety, farby i tkaniny z Ikei, sprzyjały tu dość skomplikowanej ostatecznie formie.

 

Meble z palet - Kącik do czytania z palet

 

Oczywiście meble z palet świetnie odnajdują się też w bardziej ascetycznych dziecięcych pokojach. Na zdjęciu poniżej, praktycznie całe wyposażenie zostało zrobione z drewnianych materiałów pochodzących z recyklingu – głównie palet i skrzynek.

 

Meble z palet - regał i biurko

 

Używane euro palety można kupić całkiem tanio, a przy odrobinie szczęścia można je prawdopodobnie nawet dostać. W cenie natomiast ciągle jest chęć i wyobraźnia.

 

Zdjęcia mebli z palet pochodzą z: Apartment Therapy, Cube,

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *