Elegancki, hydroponiczny ogród kuchenny

Nano Garden domowy ogród hydroponiczny

 

Garden Nano świetnie komponuje się z nowoczesnym wyposażeniem kuchni, będąc jednocześnie żywym, intrygującym i barwnym domowym akcentem.  Możliwość założenia ogrodu w mieszkaniu, wydaje się dość prosta dzięki zastosowanej technologii hydroponicznej (uprawa bez ziemi w mineralnych granulatach nasączonych wodą z rozpuszczonymi składnikami pokarmowymi). Futurystyczny ogród Garden Nano pozwala rosnąć świeżym ziołom, warzywom i kwiatom, zajmując mniej więcej tyle miejsca co pełnowymiarowa lodówka.

 

Domowy Ogród hydroponiczny

 

Wbrew pozorom jest to sposób uprawy nie absorbujący nadmiernie naszej uwagi – rośliny wymagają rzadszego podlewania niż rosnące w tradycyjnym podłożu, a mimo to przeważnie są od nich bujniejsze i zdrowsze. Regulacja światła, wody i materiałów odżywczych, pozwala rosnąć organicznie, bez tradycyjnie stosowanych nawozów i pestycydów. Dodatkowo rośliny, pomimo swojego utylitarnego charakteru, pełnią funkcje ozdobne. Jesteśmy też wolni od inwazji szkodników, pleśni (sterylne podłoże) i kaprysów pogody.

 

Domowy ogród hydroponiczny

 

Mieszkańcy miast, którzy mają nieco więcej miejsca w swoich domach, mogą skorzystać z tej opcji uprawy  warzyw i ziół dzięki zespołowi projektantów z Hyundaia. Świeże jedzenie plus nowoczesny dizajn wydają się być kuszącym połączeniem i dlatego nie rozumiem, czemu w kuchni na oknie ciągle mam tylko jedną, podsychającą gałązkę bazylii.

 

Za: Treehugger

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *