Nowości od Xtracycle

Xtracycle Edgerunner

Xtracycle for firma, która preferuje utylitarne podejście do rowerów. Ale przy tym robi to w świetnym stylu.

O Xtracycle pisaliśmy ostatnio kilka lat temu. Teraz jest okazja do odświeżenia tematu, bowiem gama oferowanych przez nich produktów uległa znacznemu poszerzeniu.

Na pierwszy ogień pójdzie najnowsze dzieło Xtracycle – Edgerunner. Wydłużony rower o eleganckiej linii, który charakteryzuje się przede wszystkim tym, że tylne koło ma rozmiar 20 cali, a przednie 26 cali. Tylne koło o mniejszej średnicy to obniżony środek ciężkości (platforma nad kołem jest o 15 cm niżej niż w standardowych „long-tailach”) i większa wytrzymałość na obciążenia. Podobno mniejsze koła lepiej też się sprawdzają w połączeniu z napędem elektrycznym (Edgerunner występuje również w wersji z silnikiem 700W).

Xtracycle Edgerunner

Ciekawym dodatkiem do przedłużonych rowerów jest „SideCar„, czyli boczny wózek. Można go zamontować z lewej lub prawej strony roweru, a wytrzymać powinien obciążenie nawet 100kg. Gdy nie jest używany, można go przewozić pionowo.

Wózek boczny Xtracycle

Kolejny fajny dodatek to Hooptie, czyli stelaż w którym bezpiecznie można posadzić nawet trójkę dzieci (po dołączeniu do niego siedziska i podnóżków). Podwójne rurki na bokach zabezpieczają dziecięce rączki przed ewentualnymi otarciami, a ich wysokość zabezpiecza przed niespodziewanym opuszczeniem pojazdu.

Xtracycle hooptie

A na koniec filmik, doskonale ilustrujący możliwości, jakie daje Xtracycle.


Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *