Nuabagg – minimalistyczny kosz na śmiecie

Nuabagg trudno nazwać koszem na śmiecie – nie ma ścianek i składa się jedynie z metalowej ramki. Minimalistyczny dizajn, plus zachęta do ponownego użycia czegoś co i tak przeważnie wyrzucamy, to jest coś, czym może warto się zainteresować.

Pomimo tego, że jesteśmy zwolennikami toreb wielokrotnego użytku i staramy się ich używać jak najczęściej, zdarza się, że w domu pojawiają się foliowe jednorazówki. Żeby zrobić z nich jak najlepszy użytek nie wyrzucamy ich, ale składamy w jednym miejscu i uruchamiamy ich zasoby w razie potrzeby. Do czego można ich użyć? Zastosowań wbrew pozorom jest sporo. Można je dać sprzątającym po psie zaprzyjaźnionym ludziom – wykorzystają zamiast specjalnie kupionych torebek, już te raz używane. Można, co dość oczywiste, raz jeszcze pójść z nimi na zakupy. Niektórzy potrafią z nich wypleść mocniejsze torby wielorazowe. Można wyłożyć nimi kubeł na śmiecie i potem zawiązać i wynieść – nie używając do tego specjalnie kupionych nowych toreb na odpady. Tylko że takie jednorazówki niekoniecznie są podobnego wymiaru co nasz kubeł – często są za małe i nieustannie zsuwają się kiedy coś wkładamy do środka. Nunabagg utrzymuje odpowiednie napięcie torby i jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości.

Projektant przemysłowy Arnold Castro, postanowił zmierzyć się z zagadnieniem w sumie banalnym i może niekoniecznie wymagającym jakiejkolwiek ingerencji, a jednak udało mu się coś ulepszyć. Test przeprowadzony przez Inhabitat wykazuje zdroworozsądkową zależność, pomiędzy rozpięciem naszej jednorazówki na Nunabagg, a lepszym wykorzystaniem jej pojemności. Ten prosty, wykonany z recyklingowanego metalu, stelaż, występuje również w wersji do zawieszenia na ścianie albo na drzwiach szafki. Zastosowanie kilku takich „wieszaków” może skutecznie ułatwić segregowanie odpadów.

Nuabagg można również zabrać ze sobą do sklepu, to potrzyma nam otwartą torebkę, żeby łatwiej nam było wrzucić zakupy.

Za: Inhabitatt

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *