Co zrobić z aluminiowymi zawleczkami od puszek?

Lampa z recyklingu

Można je wyrzucić do kosza przeznaczonego na metale (recykling) lub zbierać i przetworzyć samemu (up-cykling). Na co przetworzyć?

Kiedyś napisaliśmy o torebce damskiej, do której wykonania zużyto 700 takich zawleczek, ale to nie jedyny pomysł – dziś przedstawiamy klosz lampy, który również powstał poprzez połączenie ze sobą wielu małych elementów pochodzących z puszek po napojach.

Lampa z recyklingu

Autorem projektu jest Mauricio Affonso, który określa jedynie, że zużył „setki” zawleczek od puszek. Efektem jego pracy jest kosmicznie wyglądająca kula, o średnicy ok. 38cm. Ciekawe, co jeszcze można wymyślić z kilkuset takich zawleczek… Jeśli dobrze kojarzę, „zbuntowana młodzież” przyczepia sobie je (ale pojedynczo) do plecaków lub robi bransoletki. Znacie jeszcze jakieś pomysły? Znalezione na Inhabitat.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

3 thoughts on “Co zrobić z aluminiowymi zawleczkami od puszek?

  bosi

  (25 października 2010 - 13:43)

  czym to się łączy?

  emi

  (16 grudnia 2010 - 23:54)

  tylko jak później żarówkę wymienić? :D
  widziałam gdzieś jeszcze smoka wykonanego z zawleczek. super sprawa, myślę że można połączyć to klejem na ciepło.

  dziamdzia

  (17 stycznia 2012 - 16:38)

  W jaki sposób są one połączone ? Próbuje zrobić troszkę inną konstrukcje poprzez połączenie zawleczek od puszek,ale niestety są one nietrwałe. Boję się,że szybko może się popsuć. :( Proszę o szybką odpowiedź. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *