Rodzinny samochód elektryczny Tesla Model S

Samochód elektryczny Tesla Model S

Tesla zwróciła na siebie uwagę całego świata wprowadzeniem na rynek sportowego auta elektrycznego, które nie dość, że rozpędza się od 0 do 100 km/h w niecałe 4 sekundy, to jeszcze ma zasięg prawie 400 km. Po pewnych perturbacjach finansowych, firma wydaje się prężnie rozwijać i już wkrótce rozszerzy ofertę o nowy Model S.

Samochód elektryczny Tesla Model S

Tesla Model S to czterodrzwiowe, przestronne auto napędzane energią elektryczną. Wygląda pięknie i najprawdopodobniej równie pięknie będzie się poruszać. Nie będzie tak szybkie jak dwumiejscowy protoplasta, a i zasięg w podstawowej wersji nie będzie tak imponujący, ale też kosztować będzie połowę mniej.

Samochód elektryczny Tesla Model S

Baterie będą dostępne w trzech opcjach oferujących różny zasięg – 260 km, 370 km oraz 480 km (!) na pojedynczym ładowaniu. Szybkie ładowanie pozwoli doładować akumulatory już w 45 minut (możliwe będzie szybkie ich wymienienie).

Samochód elektryczny Tesla Model S

Samochodem będzie mogło podróżować 5 osób dorosłych wraz z 2 dzieci (tak, w sumie 7 osób). Przy złożonych siedzeniach z tyłu (dzielone 60/40, po złożeniu tworzące płaską powierzchnię) przestrzeń bagażowa będzie naprawdę imponująca. A dodatkowo, z przodu pojazdu będzie dostępny jeszcze niewielki bagażnik.

Samochód elektryczny Tesla Model S

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie Modelowi S zaledwie 5,6 sekundy, a maksymalna prędkość zostanie ograniczona elektronicznie do 190 km/h. Za ten nowoczesny, użyteczny samochód elektryczny o naprawdę niezłych osiągach trzeba będzie zapłacić około 57 000 USD (model o większym zasięgu będzie kosztować najprawdopodobniej około 65 000 USD). Produkcja powinna rozpocząć się w 2011 roku, a chętnych na nowy model firmy Tesla wciąż przybywa (w maju 2009 było ich już 1000).

Samochód elektryczny Tesla Model S

Nam Tesla Model S bardzo się podoba. Więcej o samochodzie na stronach Tesla Motors a tu galeria zdjęć.

Zobacz również:

1 thought on “Rodzinny samochód elektryczny Tesla Model S

    […] jaki chcielibyśmy tutaj przytoczyć jest Tesla, o której kilkukrotnie już pisaliśmy przy okazji samochodów elektrycznych tej marki. Oprócz aut, firma ta ma w swojej ofercie również akumulatory do zastosowania w domu. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *