Grające schody

Schody - pianino

Zmiana ludzkich zachowań na pożądane, czy też bardziej poprawne, to przedmiot kampanii społecznych, programów edukacyjnych i nieustannych wysiłków rodziców. Kampanie na rzecz ochrony środowiska często spotykają się ze sprzeciwem części społeczeństwa, niekiedy wręcz z agresją, czasami z uprzejmą tolerancją, a innym razem po prostu z obojętnością.

Jak sprawić, żeby nasza idea przebiła się do ludzkich umysłów nie powodując przy tym, żadnego z powyższych odczuć? Okazuje się, że stara jak świat prawda, że nauka przez zabawę jest najmniej bolesna, sprawdza się również w przypadku ludzi dorosłych.

Z inicjatywy Volkswagena, zwykłe schody z przejścia podziemnego w Sztokholmie, znajdujące się obok schodów ruchomych, zostały zamienione w grający instrument. Schody stały się klawiszami – tak jak w pianinie, a wejście na poszczególne stopnie powodowało emisję dźwięku o konkretnej wysokości.

Niejeden z nas zapewne słyszał porady w stylu „zamień windę na schody, a poczujesz się lepiej”, przeważnie nie przynosi to jednak większych rezultatów. Zachęcamy do obejrzenia, co udało się osiągnąć twórcom pomysłu, dzięki podejściu do tematu z humorem.

Liczba ludzi korzystających ze zwykłych schodów zamiast ruchomych wzrosła o 66%. A ludzie rzadko kiedy po nich po prostu idą – raczej tańczą, podskakują, cieszą się tym i bawią. Pięknym obrazkiem jest też obecność w całym tym wydarzeniu starszego pana podpierającego się laską. On również woli wejść po grających schodach. Fun theory project, znaleziony na flip&tumble.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *