Drugie życie kaset audio

Portfele z kaset audio

Mamy ich mnóstwo. Era płyt kompaktowych (o mp3 nie wspominając) zepchnęła je na zupełny margines. Jak to zwykle bywa – wyrzucić szkoda, trzymać nie ma gdzie. Co robić, ach co robić? Portfele robić!

Marcella Foschi (Włoszka) zebrała stare kasety audio i według własnego pomysłu zaczęła je przerabiać na portfeliki. Dwie części kasety, pozbawionej uprzednio taśmy, połączone są teraz zamkiem błyskawicznym i kawałkiem materiału. Widać, że Marcella starała się, aby jej dzieła były możliwe spójnie kolorystycznie i wyszło jej to nad wyraz dobrze.

Portfele z kaset audio

Świetny sposób na cichą manifestację swoich byłych (albo i obecnych) upodobań muzycznych. Czy już od jutra iPoda nosimy w futerale ze starej płyty winylowej (ABBA?), a środki płatnicze w kasecie po Julio Iglesiasie. Macella Foschi na Designbom, za TreeHugger.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

5 thoughts on “Drugie życie kaset audio

  […] Po drugie, wydawać by się mogło nikomu niepotrzebna kaseta magnetofonowa, w odpowiednich rękach może przeistoczyć się w jakże oryginalny, prosty, ale i nowoczesny portfel. Nowoczesny, bo wpisujący się w światowy trend sztuki użytkowej z recyklingu. W ten sposób przedmioty zyskują drugie, a czasem nawet i trzecie życie, często z goła odmienne od pierwszego. […]

  anecia

  (15 sierpnia 2007 - 14:47)

  ja mam pytanko gdzie kupic taki portfel bo mam chetnych:)))

  kasiulka

  (17 maja 2008 - 11:15)

  JAAA CHCE TAKIII PORTFELLLLLLL
  GDZIE GO MOzNA KUPIC ??

  flanela

  (29 listopada 2009 - 15:57)

  Jak to gdzie… na allegro;)

  Anna

  (14 marca 2011 - 20:09)

  Witam ! Jestem zainteresowana kupnem takiego portfela.
  Gdzie mogła bym go nabyć(u kogo) patrzyłam na allegro ale tam niestety nie ma nic takiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *