Venturi Eclectic

Samochód elektryczny Venturi Eclectic

Pisaliśmy kiedyś o sportowym samochodzie z napędem elektrycznym – Venturi Fetish. Firma rozszerzyła niedawno ofertę o auto bardziej użytkowe, oczywiście również z napędem elektrycznym. Jednak od poprzedniego modelu różni się nie tylko ilością miejsc i osiągami. Venturi Eclectic jest pojazdem prawie samowystarczalnym energetycznie.

Wszystko dzięki panelom słonecznym umieszczonym na dachu. Doładowują one baterie pojazdu – w słoneczny dzień dodają 7 km zasięgu. Niby niewiele ale w mieście może to być odległość w sam raz na dojazd do pracy albo na zakupy. Kiedy jest pochmurno, Eclectic może przejechać na samych bateriach 50 km a powtórne ładowanie z gniazdka elektrycznego trwa 5 godzin. Ale to nie koniec możliwości dostarczania energii – producent oferuje specjalną mini-turbinę wiatrową! Podczas postoju może ona być zamontowana na dachu pojazdu, jest również możliwość zainstalowania stacjonarnego na dołączonym do zestawu maszcie. Pilotażowa seria 200 sztuk sprzedawana jest po 24 000 Euro (+VAT), czyli w sumie ponad 100 tysięcy złotych. Producent przewiduje spadek ceny od 2009 roku do około 15 000 Euro. Venturi Eclectic, za EcoGeek.

Samochód elektryczny Venturi Eclectic

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

2 thoughts on “Venturi Eclectic

  sonic

  (30 marca 2007 - 23:33)

  autko można zobaczyć na galerii wp.pl :)
  Jak podają wczoraj był on przedstawiny na pokazach samochdów ekologicznych Ever w Monako.

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,8795179,img,8795181,kat,,galeriazdjecie.html?G%5Bpage%5D=1

  Zielone Migdały

  (1 kwietnia 2007 - 22:56)

  […] Niestety nie ma jeszcze materiałów prasowych z tegorocznej wystawy ale jeśli wystawców było równie wielu (i równie znaczących) co w zeszłym roku, na targach musiało być naprawdę ciekawie. Z wielkich świata motoryzacji można wymienić chociażby Toyotę, czy Hondę. Pojawiły się również marki mniej znane a opisywane wcześniej na Zielonych Migdałach – Venturi oraz Vectrix. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *