Zróbmy dobry klimat

Plakat WWF - Zróbmy dobry klimat

W Warszawie (innych miastach również), pojawiły się tajemnicze plakaty, takie jak na obrazku powyżej. Zgaśmy zbędne światło. Zróbmy dobry klimat. To polski WWF rozpoczął kampanię promującą oszczędzanie energii elektrycznej pod tym właśnie tytułem. Na stronie internetowej poświęconej kampanii, możemy się dowiedzieć jak postępować z domowymi sprzętami aby te odwdzięczyły się nam zmniejszoną konsumpcją elektryczności.

Piekarnik, zmywarka, lodówka, pralka, odkurzacz, komputer, drukarka i oświetlenie – dla każdego z tych działów przygotowano garść praktycznych porad. Najprostsza z nich, to zrezygnowanie z trybu „stand-by” w domowych sprzętach. Według WWF, wymieniając stare chłodziarko-zamrażarki, pralki na nowoczesne urządzenia i 1/3 tradycyjnych żarówek na energooszczędne, w skali kraju możemy ograniczyć emisję dwutlenku węgla o ponad 4 miliony ton! Warto zajrzeć i poczytać – poradnik WWF i strona kampanii Zróbmy dobry klimat.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

1 thought on “Zróbmy dobry klimat

    Zielone Migdały

    (8 stycznia 2007 - 22:31)

    […] Pisalismy jakiś czas temu o kampanii internetowej WWF – Zróbmy dobry klimat. Dziś mały dodatek – quiz, w którym możemy sprawdzić czy zwracamy uwagę na ilość zużywanej energii elektrycznej. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *