Pearl Jam pomaga środowisku naturalnemu

Pearl Jam

Zespół Pearl Jam ogłosił właśnie, że zamierza przeznaczyć 100 tysięcy dolarów na rzecz dziewięciu organizacji non-profit. Są one zaangażowane w prace nad zmianami klimatycznymi, energią odnawialną i ochroną środowiska. Skąd ta inicjatywa?

Okazuje się, że muzykom z Seattle sprawy środowiska naturalnego są bardzo bliskie. Dotacja jest tylko częścią większego planu. Zespół chce zrównoważyć ilość dwutlenku węgla, który powstaje podczas tras koncertowych i produkcji. W 2003 roku, zaangażowali się w stworzenie chronionego obszaru puszczy tropikalnej na Madagaskarze – wszystko aby zrównoważyć 5700 ton dwutlenku węgla, który powstał w czasie koncertów, dojazdów i pobytu w hotelach. Obecnie wszystkie ciężarówki i autobusy używane przez Pearl Jam są napędzane bio-dieslem. Cieszy nas świadomość, że Pearl Jam to nie tylko świetna muzyka, ale i odpowiedzialne podejście do spraw środowiska. Inicjatywa Pearl Jam, za TreeHugger.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

1 thought on “Pearl Jam pomaga środowisku naturalnemu

    Kingga

    (11 czerwca 2008 - 10:39)

    Pearl Jam jest świetny :)) i dziala a nie tylko pierdoli jak inni :) choć myślę że ten cały dwutlenek węgla to marna cena za ten świetny koncert który dali w Chorzowie :D Było cudnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *