Podziel się książkami

Półka z książkami

Chyba każdy z nas prędzej czy później spotyka się z problemem liczby posiadanych książek. Co chwila kupujemy (lub dostajemy) nowe, a miejsca na półkach jakoś automatycznie nie przybywa. Kiedyś popularne było korzystanie z bibliotek, jednak w dobie internetu i podupadającego finansowania oświaty, oprócz uczniów i studentów nikt już z nich chyba nie korzysta. Okazuje się jednak, że internet pozwolił na zbudowanie czegoś w rodzaju sieci peer-to-peer dla pożeraczy słowa drukowanego.

Read It Swap It (przeczytaj i wymień) to coś w rodzaju serwisu randkowego dla książek. Każdy użytkownik może tutaj umieścić listę swoich książek, które już przeczytał i chętnie udostępni innym. Z drugiej strony na podobnej zasadzie można przeszukiwać listy książek innych użytkowników i tam (a nie w księgarni) szukać interesujących nas tytułów. Co prawda stracą na tym zapewne księgarze, ale z pewnością zyskają lasy. Read It Swap It za Treehugger.com

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

3 thoughts on “Podziel się książkami

  awee

  (21 czerwca 2006 - 12:37)

  Przypomina bookcrossing.
  A może to w ramach konkurencji?:)

  ZieloneMigdały

  (2 lipca 2006 - 22:44)

  Rzeczywiście, nie byliśmy świadomi istnienia serwisu bookcrossing.pl Ponad 10 tysięcy zarejestrowanych czytelników i prawie 50 tysięcy „uwolnionych” książek – brawo!

  awee

  (13 lipca 2006 - 12:08)

  i pojawił się polski portal internetowy: http://www.podaj.net
  który również umożliwia wymienianie się książkami za darmo. Z serwisu egospodarka:
  http://www.egospodarka.pl/article/author/view/14/15810/0
  to już zaczyna być chyba konkurencją dla księgarni i bibliotek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *