Przyjazny sposób na bałagan – StuffBump

Pojemnik StuffBump

Już jakiś czas temu przekonaliśmy się, że Graham Hill z TreeHugger.com miewa fajne pomysły. Tym razem również nas nie zawiódł. Prezentujemy pierwszy fizycznie istniejący produkt spod marki TreeHugger – StuffBump. Jest to sprytny schowek rozszerzający swoją pojemność w zależności od tego, jak dużo przedmiotów chcemy umieścić wewnątrz.

StuffBump może być zamocowany do ściany albo drzwi szafy. Możliwe, że dobrze działa również przymocowany do sufitu. Składa się ze sztywnego, kartonowego tyłu i części przedniej wykonanej z filcu. Tutaj można obejrzeć flash-ową prezentację jak to naprawdę działa i wygląda.

Pojemnik StuffBump w akcji

To właśnie ta przednia część kryje w sobie super-możliwości – kiedy StuffBump nie jest wykorzystywany, jest zupełnie płaski. Dopiero kiedy próbujemy upchnąć tam jakiś przedmiot, naszym oczom ukazują się nacięcia w filcowym materiale, które umożliwiają kilkakrotne zwiększenie „objętości” pojemnika.

TreeHugger nie byłby oczywiście w stanie firmować przedmiotu, który nie jest przyjazny środowisku. Karton wykorzystany przy produkcji pochodzi z recyklingu (Eco – Reciclat) a filcowa tkanina zrobiona jest w 100% z naturalnych materiałów (odpadków wełny). Podobno nie było łatwo znaleźć czysty, dobrej jakości filc – większość dostępnych zawiera w sobie domieszki wiskozy i innych syntetyków. Kiedy Stuffbump się zużyje, karton można poddać dalszemu recyklingowi, a filc po prostu wyrzucić na kompost.

Do samego procesu produkcji również trudno się przyczepić. Karton i filc są ze sobą zszywane, bez użycia klejów, a zajmują się tym więźniowie jednego z hiszpańskich zakładów penitencjarnych. Dzięki takiemu systemowi resocjalizacji (CIRE – Centre of Initiatives for Reintegration), zdobywają oni doświadczenie i nowe umiejętności, które mogą okazać się przydatne po wyjściu z więzienia

Jak na razie dostępność StuffBump jest ograniczona ale zachęcony dobrym przyjęciem produktu TreeHugger planuje zwiększyć moce przerobowe. StuffBump, za TreeHugger.

Kolejne stadia wypełniania pojemnika StuffBump

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *