Krzesło z gazet

Krzesło z gazet

Samodzielnie zrobiony przedmiot nabiera specjalnej wagi i znaczenia – przynajmniej w oczach wykonawcy. Oto pomysł jak zmienić zalegającą w kącie stertę gazet w mebel do siedzenia. Szybko, tanio, pomysłowo. I trochę śmiesznie.

Najprościej byłoby poukładać gazety jedna na drugiej i jak kupka osiągnie odpowiednią wysokość – po prostu usiąść. Ale na to nie mogliby patrzeć dizajnerzy klasy Mareike Gast – pomysłodawczyni przezentowanego przedmiotu.

Krzesło z gazet

Lekkość i oryginalność to niewątpliwe atuty Kwiatowego Krzesła więc może warto się potrudzić. Żeby zrobić je samodzielnie będziesz potrzebował: tak dużo czasopism (typu kolorowy magazyn – z grzbietem) tego samego rozmiaru, ile tylko znajdziesz, kleju (najlepiej i najtaniej: klej do tapet, super gęsty), farby (lakieru) w takim kolorze jaki Ci się podoba, rozcieńczalnika, taśmy, wiadra, sznurka do prania i pędzla 10 mm.

Zacznij od nałożenia linii kleju w zagięciu czasopisma a następnie zawiń (ale nie zaginaj) stronę czasopisma tak, by jej zewnętrzna krawędź przykleiła się. Wszystko to powtórz dla każdej następnej strony (jeśli czasopismo jest bardzo grube, możesz zawijać więcej niż jedną stronę za każdym razem). Zanurz górne krawędzie kartek czasopisma w farbie/lakierze znajdującej się w wiadrze i zawieś magazyn na sznurku do prania do wyschnięcia. Połącz ze sobą magazyny klejem, im bliżej tym lepiej. Usiądź. Jak farba wyschnie. Figlarna twarz recyklingu. Flowerchair, za design*sponge.

Krzesło z gazet

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

1 thought on “Krzesło z gazet

    Zielone Migdały

    (10 kwietnia 2007 - 21:26)

    […] Bardzo dobry pomysł. Nie tylko można wykorzystać kawałki kartonu (dość spore kawałki…) ale jeszcze przy okazji pokazać dziecku, że można zrobić coś użytecznego z pozornie bezwartościowego materiału. Idea podobna do krzesła z gazet – również mebel do siedzenia powstały “z niczego”. Foldschool za Inhabitat. W kategorii: Recykling, Dom […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *