Robaczkowa farma

Kolejna alternatywna wobec długonogich lalek, zabawka. Pierwsze małe „gospodarstwo” czyli zestaw do hodowli dżdżownic. W ten sposób z łatwością można również spełnić prośbę dziecka o zwierzątko. Nowi lokatorzy nie naruszą zbytnio budżetu i nie trzeba martwić się co z nimi w razie wyjazdu (można wypuścić na wolność i po powrocie „pobrać” bardzo zbliżone wyglądem i charakterem egzemplarze). No i „nie będzie mi się tu sierść walać po całym domu”. Ani jednego włoska – naprawdę. Polecamy alergikom.

Zestaw zawiera drewnianą „farmę” – skrzynkę (z drewna pozyskanego z lasów hodowlanych), przykrytą przesuwaną przezroczystą szybką z pleksi, dziecięce bawełniane rękawiczki ogrodowe (akurat tego to mi w naszych sklepach ogrodniczych brakuje), podstawowe narzędzia ogrodnicze, spryskiwacz, jedzenie dla dżdżownic oraz instrukcję ich pozyskania i hodowli. Komplet przewidziany jest dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Zabawka sama w sobie jest głównie pomysłem – bo mozemy taką hodowlę założyć bez zaopatrywania się w „profesjonalny” zestaw. Ale jeśli można dać dziecku w prezencie głównie pomysł a przy okazji sprawić, że na widok dżdżownic nie będzie wrzeszczało „glizda! glizda!”, to tym lepiej.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów
-->