Zabawki fotowoltaiczne

Fotowoltaiczna zabawka - helikopter

Coraz częściej można zobaczyć słonecze panele fotowoltaiczne w akcji. Najczęściej przy drogach, gdzie umożliwiają oznaczenie diodami łuku drogi lub zasilają fotoradar. W domu pewnie większość z nas spotkała się z wykorzystaniem małych paneli w chociażby kalkulatorach. Pisaliśmy również o urządzeniach nieco bardziej zaawansowanych – telefonach, odtwarzaczach mp3 i ładowarkach, które korzystają z dobrodziejstw promieniowania słonecznego. Okazuje się, że można również kupić zabawki zasilane energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaiczna zabawka - rowerek

Helikopter, ludzik na rowerze lub wiatrak mogą nie tylko ozdobić biurko w pracy, ale również funkcjonować jako sensowna zabawka edukacyjna. Promienie słoneczne padające na mini-panele uruchamiają silniczek, który porusza zabawką. Dzięki temu w bardzo obrazowy sposób można zaprezentować działanie ogniwa fotowoltaicznego. Być może dla wielu będzie to pierwszy krok do większego zaangażowania w odnawialne źródła energii.

Fotowoltaiczna zabawka - wiatrak

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

3 Responses to Zabawki fotowoltaiczne

 1. jagoda 24 maja 2009 at 23:33

  coś w tym stylu można kupić tu:
  http://www.gajanet.pl/-Zabawki-solarne-

 2. izyta 1 czerwca 2009 at 10:00

  Ale można kupić również tutaj
  http://www.favore.pl/93217_solarne-zabawki-edukacyjne.html

 3. Dawid 28 czerwca 2009 at 22:50

  Zabawka fajna i ładnie wykonana. Zawsze jakaś informacja dla dziecka o innych źródłach energii. Tylko podejrzewam że zabawa nie potrwa długo, tak samo jak tą zabawką http://www.minty.pl/index.php/2009/05/14/jak-nauczyc-dzieci-oszczedzania/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *