Segreguj odpady z Ovetto

Kosz do segregowania odpadów Ovetto

Ovetto, po włosku jajo, to bardzo pomysłowy pojemnik do segregowania śmieci. Projektant, Gianluca Solli, zdecydował się stworzyć to domowe centrum recyklingu z powtórnie przetworzonego polipropylenu. W zgrabnym jaju udało mu się schować trzy osobne, odchylane pojemniki.

Kosz do segregowania odpadów Ovetto

Ovetto zapewne najlepiej czuje się w nowoczesnej, dość dużej kuchni. Tym nie mniej, stanowi krok w dobrym kierunku. Nadal zbyt często recykling i segregacja odpadów kojarzy nam się z szarymi kubłami i foliowymi workami. Tutaj mamy jasne kolory i ciekawy wygląd – od razu chce się przeznaczyć np. czerwoną kieszeń na plastiki, niebieską na szkło a żółtą na papier. Ovetto zostało zaprezentowane na londyńskim Desing Festival, ale już można je kupić za 150 funtów na stronie lifestylebazaar.

W tej chwili na rynku nie ma zbyt dużego wyboru domowych pojemników do segregowania odpadów z oddzielnymi przegródkami. Udało nam się znaleźć jedynie produkt firmy Luna, który ma postać większego kosza na śmieci z klapką. Jeśli znacie inne produkty tego typu, podzielcie się z nami wiedzą w komentarzach! Ovetto, za Inhabitat.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów
-->