Power House – super zabawka edukacyjna

Power House - model domu zrównoważonego

Power House to zestaw, dzięki któremu dzieci (i pewnie nie tylko one) mogą się dowiedzieć więcej na temat niekonwencjonalnych źródeł energii. Żeby nauka nie była nudna, wszystko oparte jest na konstruowaniu i eksperymentach. Zestaw skupia się na pozyskiwaniu energii ze Słońca, wiatru, reakcji elektrochemicznych oraz energii roślin.

Zasadniczą częścią Power House, jak sama nazwa wskazuje, jest domek. Możemy go wyposażyć w działające (!) panele słoneczne, elektrownię wiatrową, szklarnię i system odsalania wody. Ponadto można skonstruować:

  • pociąg elektryczny
  • wiatrak
  • kuchenkę słoneczną
  • podgrzewacz wody

Power House - model domu zrównoważonego

Wszystkie eksperymenty zostały opracowane przez profesora fizyki. Krok po kroku uczą jak pozyskiwać energię aby przeżyć na bezludnej wyspie. Taki bowiem jest plan całej lekcji – historia garstki mieszkańców małej wyspy, którzy muszą nauczyć się wykorzystywać w zrównoważony sposób dostępne zasoby. Ich ilość jest niewielka, dlatego muszą uciekać się do eksperymentów i niekonwencjonalnych rozwiązań.

W sumie, na 96 stronach instrukcji znaleźć można 70 eksperymentów i 20 konstrukcji do zbudowania. Wygląda to na świetny prezent (choć nie tani – 150USD) dla młodzieży, w której chcielibyśmy zasiać eko-ziarnko. Power House, za Springwise.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów
-->