Jaki jest najlepszy telewizor LCD?

Pomysłowe opakowanie na telewizor

Płaskich telewizorów przybywa. Po doświadczeniach w branży komputerowej, można by przypuszczać, że zużywają one mniej energii elektrycznej niż klasyczne telewizory kineskopowe. Niestety, średnio rzecz biorąc, można powiedzieć, że płaskie telewizory (LCD i plazmowe) energii zużywają całkiem sporo. Można jednak spośród nich wybrać lepsze i gorsze modele, również pod względem opakowania, na którym dziś się skupimy.

Najlepsze opakowanie TV to takie, którego specjalną „wytłoczkę” zabezpieczającą telewizor w czasie transportu można sensownie wykorzystać. Zamiast zastanawiać się, gdzie trzymać dwa wielkie kawały styropianu (mogą się przydać, jeśli telewizor się zepsuje), w tym przypadku po prostu możemy je zostawić tuż przy telewizorze.

Pewnie zwolennicy eleganckich stolików nie będą zachwyceni. Ale i oni przyznać muszą, że to całkiem ciekawe rozwiązanie. Zamiast wielkiego śmiecia, z którym nie wiadomo co zrobić, mamy użyteczny przedmiot. Opakowania, które można potem wykorzystać jako podstawki występują w dwu odmianach.

Pomysłowe opakowanie na telewizor

Konstrukcja pierwszej odmiany jest solidniejsza i nie ma ona dodatkowych kształtek. Pełnowymiarowe opakowania na DVD tu nie zmieszczą, ale spokojnie można wstawić na dolną półkę odtwarzacz, czy konsolę. Kolor tej wersji wydaje się być bardziej trafiony, a projektant przewidział również możliwość zamontowania kółek do transportu.

Pomysłowe opakowanie na telewizor

Druga, wyglądająca lżej, musi być wzmocniona od środka zanim obciążymy ją telewizorem LCD. Oczywiście projektant przemyślał to na tyle, że można do tego wykorzystać kształtki unieruchamiające telewizor wewnątrz opakowania. Wysokość półeczek jest w tym przypadku w sam raz na opakowania płyt DVD. Opakowanie to może być wykorzystywane przy różnych modelach telewizorów, byle by miały podobną wielkość. Wystarczy dopasowywać wewnętrzne kształtki. Tylna ścianka w obu wersjach posiada otwór na przeprowadzenie kabli.

Za projekty odpowiada Tom Ballhatchet, a znaleźliśmy je na Inhabitat. Ciekawe czy pomysł rozpowszechni się wśród producentów płaskich telewizorów.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów
-->