Zielone biuro

Ogród z systemem nawadniania oraz automatyczny kran

Jeden z największych producentów oprogramowania, Adobe Systems, jest sławny nie tylko z powodu swoich produktów. W ciągu ostatnich kilku lat firma stała się przykładem jak można sprawić, by budynki biurowe oraz ich wyposażenie były przyjazne środowisku.

W ciągu ostatnich 5 lat w Adobe udało się zmniejszyć zużycie energii o 35 procent, a oszczędności na projektach ograniczających wpływ na środowisko sięgają ponad miliona USD rocznie. Wśród interesujących inicjatyw można wymienić system nawadniania, który działa w oparciu o prognozy pogody pobierane z internetu, krany z automatycznymi zaworami sterowanymi czujnikiem ruchu (podobne spotykane są w niektórych centrach handlowych) czy pisuary, które zamiast wody do spłukiwania używają nietoksycznych chemikaliów. Firma wspiera również pracowników, którzy zrezygnują z dojeżdżania do pracy samochodem, wybierając rower lub komunikację publiczną.

Oprócz oszczędności finansowych, istotną korzyścią z całego programu są nagrody przyznawane przez różne organizacje ekologiczne. Taki pozytywny wizerunek firmy z pewnością ma wpływ na decyzję części konsumentów wybierających produkty tej firmy. Prawdopodobnie również pracownicy czują się lepiej pracując w najbardziej ‚zielonych’ biurach w USA. Zielone biura firmy Adobe za Business 2.0

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów
-->