Jak zrobić konewkę z butelki pet?

Butelki pet z plastikową rączką i dzióbkiem w jednym

Najczęściej robi się to w ten sposób, ze nalewa się do niej wody i stawia na parapecie. Potem na ściankach butelki rosną glony i wtedy wiadomo, że mamy już do czynienia nie ze zwykłą butelką pet, ale właśnie z konewką. Można jednak przyspieszyć proces tej przemiany, wspomagając się prostym wynalazkiem. Nakręcana na butelkowy gwint rączka i dzióbek w jednym, sprawiają, że rzecz poniewierana i przeznaczona do wyrzucenia, staje się pełnowartościowym przedmiotem codziennego użytku.

Młody Szwed projektując Twist&Spout zawojował światek dizajnerski i doczekał się prestiżowej nagrody. Rzecz trochę śmieszna, tak proste jest to urządzenie, no ale cóż – ktoś jednak musiał je wymyślić. Jego cena być może nawet jest porównywalna z “pełnowartościową” konewką, ale jednak jest coś ujmującego w samym pomyśle.
Fred Twist and Spout

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>