Nowoczesne wzornictwo w zasięgu ręki

Miska z drewnianych patyczków

Prostota, pomysł i poczucie humoru – tak można krótko określić opisywany dzisiaj przedmiot. Nie ukrywam, że nas rozśmieszył.

Jeśli chodzi o jego zielonomigdałową stronę, to dopatrywalibyśmy się jej właśnie w owej prostocie i tym, że oryginalność przedmiotu i funkcjonalność może być wynikiem inwencji, a nie zastosowania wymyślnych materiałów czy drogich rozwiązań.

Miska na owoce zrobiona z drewnianych patyczków, a dokładniej z chińskich pałeczek do jedzenia, połączonych zwykłą gumką. Trzeba je tylko odpowiednio rozpostrzeć i jednoskrętnie ułożyć, żeby otrzymać naczynie, którego nie powstydziłaby się niejedna galeria nowoczesnego wzornictwa. Jeśli chodzi o stronę praktyczną – miska nie jest może specjalnie szczelna, ale za to się składa.

Strona Design without Reach, na której znaleźliśmy patyczkową miskę, jest warta uwagi. Można odnaleźć tam kilka przedmiotów stworzonych z niczego, ale za to z uśmiechem na ustach. Naszą uwagę przykuł jeszcze zegar zrobiony z lizaków, będący “podróbką” zegara, ekskluzywnego projektanta – Georga Nelsona. Każdy zegar G. Nelsona jest “prawdziwą i nieprzemijającą ikoną nowoczesnego wzornictwa” możemy przeczytać na stronie im poświęconej. A zegar z lizaków? No cóż. Jest prawdziwą ikoną inteligentnego humoru i niesnobistycznego patrzenia na świat. Za: Treehugger

Zegar zrobiony z lizaków

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów
-->