Nowe, zielone biuro Etsy

Etsy-zielone-biuro

Etsy.com to założony w 2005 roku serwis, który z pewnością znają wszyscy parający się rękodziełem. Nie wszyscy może jednak wiedzą o tym, że to całkiem spora firma. Zatrudnia ponad 850 pracowników, którzy dbają o to, by ponad 1,5 miliona sprzedawców i ich wielomilionowa rzesza klientów chętnie z Etsy korzystali i ogólnie byli zadowoleni z tego, jak działa.

Większość pracowników Etsy jest zlokalizowana w Nowym Jorku (firma ma jeszcze biura m.in. w Berlinie, Dublinie, Londynie, Paryżu, Tokio…) i właśnie dla nich zostało przygotowane nowe biuro w dzielnicy Brooklyn. Wyróżnia się ono m.in. tym, że podczas prac wykończeniowych i przy wyposażaniu wnętrz, położony został duży nacisk na to, aby użyte materiały były jak najbardziej przyjazne środowisku.

Etsy-green-officeEtsy-green-office-1

Około połowa wyposażenia nowego biura to produkty wytworzone przez lokalnych rzemieślników i twórców. Z każdym z nich Etsy przeprowadziło wywiad, mający na celu ustalenie np. czy drewno użyte przy produkcji ma certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) a materiały wykończeniowe nie zawierają szkodliwych substancji. Podobne pytania były zadawane zresztą również ‚dużym’ producentom i niejednokrotnie był to pierwszy raz, gdy ktoś prosił ich o ujawnienie z jakich materiałów i substancji korzystają. Wiadomo, że nie da się całkowicie wyeliminować pewnych czynników niepożądanych, chociażby z uwagi na normy przeciwpożarowe, które muszą spełniać meble biurowe.

Etsy-zielone-biuro-1

Aby dopełnić obraz biura przyjaznego pracownikom i środowisku, Etsy planuje też zasilać je energię elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł. Częściowo będzie to możliwe dzięki zestawowi paneli fotowoltaicznych, które zostały zainstalowane na dachu budynku, w którym mieści się biuro. Z kolei do podlewania roślin doniczkowych używana jest deszczówka.

Ciekawe, czy w polskich realiach znajdzie się podobny przykład?

Źródło: fastcoexist.com / blog.etsy.com

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *