Mini-dom dla studenta

Domek dla studenta

 

Dobre wykorzystanie przestrzeni mieszkalnej to temat rzeka, w sieci i nie tylko. Niewielkie mieszkania i domy to wyzwanie dla architektów, bo zarządzanie skromną przestrzenią jest po prostu trudne. Z założenia musi ona pełnić te same funkcje co duża, bo potrzeby człowieka są podobne. Na szczęście student jest człowiekiem dość elastycznym.

 

Mały domek ze sklejki

 

Ten projekt zwraca uwagę swoją niebywałą konsekwencją w opracowaniu przestrzeni w sensie funkcjonalnym i wizualnym. W pewnym sensie, jest bardzo ekskluzywną wersją przyczepki Niewiadów, wielkością przypomina mieszkanko w Hong Kongu, ale wystrojem bardziej domek Hobbita niż PRLowską wizję nieskrępowanych wakacji.

 

Mały drewniany domek

 

Wnętrze tego mini-domku, którego właścicielem jest Uniwersytet w Lund,  mieści się na zaledwie 10 metrach kwadratowych, ale oferuje niemal wszystko co mieszkanie mieć powinno – począwszy od niewielkiej kuchni i miejsca do spożywania posiłków, poprzez przestrzeń do pracy, aż po miejsce relaksu i wypoczynku. Nie ma niestety toalety, ale to częsty mankament studenckiego pokoju.

 

Drewniany domek dla studenta

 

Ten efektywnie zaprojektowany domek zbudowany jest głównie z produkowanej lokalnie sklejki i jest marzeniem wielu studentów, ponieważ zapewnia komfort i prywatność normalnego mieszkania.

 

Domek kampus studencki

Drewniany domek

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *