Jesienne ozdoby niesztuczne

 

Malowane liście

 

Zalew sztucznych wiązanek okolicznościowych, miast zachwycać mnie swą praktyczną trwałością, kieruje me oczy w inną stronę – dosłownie i w przenośni. Podobnie jak wolę naturalne zęby od plastikowych, tak …

delikatną publiczną sugestię za życia poczynię,

że na grobie od wieńca sztucznego – wolę krągłą dynię.

Gdyby ktoś przejął się serdecznie i chciał mi zrobić przyjemność, a ma nadzieję, że dni jego nie są jeszcze tak bardzo policzone (ja również ją mam, gwoli ścisłości), zamieszczam poniżej kilka sugestii jesiennego DO IT YOURSELF.

Na początek wspomniana dynia w odsłonie miłej i niepotwornej, łagodnej jak w zupie, można powiedzieć. Potrzebne będą: dynia, delikatne liście, Mod Podge czyli klej, podkład i lakier w jednym, klej w sprayu. Wybieramy liście i fragmenty roślin, rozplanowujemy ich ułożenie na dyni i przyklejamy. Najpierw rozpylamy klej po lewej stronie liści i przykładamy je do dyni. Następnie bierzemy Mod Podge i rozprowadzamy go po liściach – 3-4 warstwy, pozostawiając każdą kolejną do wyschnięcia. Efekt powinien być taki, albo przynajmniej zbliżony.

 

Ozdobiona dynia na Helloween

 

Dynia na Helloween jesienna dynia

 

A tak na marginesie, nie wiedziałam, że można kupić specjalny zestaw do wycinania dyni. Wygląda on tak:

 

NArzędzia do wycinania dyni

 

Liście świetnie też radzą sobie bez dyni. Malowanie liści to bardzo fajna zabawa i dość satysfakcjonująca, bo łatwo o dobry efekt. Można go osiągnąć zarówno przy pomocy zwykłych farb szkolnych i niekontrolowanych pociągnięć, jak i subtelną akwarelą lub wyrazistym tuszem – malując wyszukane wzory. Sam nośnik jest wdzięczny i żal go nie wykorzystać o tej porze roku. Poniżej kilka inspiracji.

 

Malowane liście jesienne

 

Malowanie jesiennych liści

 

Malowane jesienne liście

 

Pomalowane jesienne liście

 

Malowane liście

 

A teraz nieco mniej doniośle. Ludziki z kasztanów to jesienny kanon. A ludziki z żołędzi … no właśnie – są dyskryminowane.

 

Ludziki z żołędzi

 

Ludziki z żołędzi

 

 

Zdjęcia: shopterrain.com, 1001 gardens, bicocacolors.blogspot.com.es

Zobacz również:

2 thoughts on “Jesienne ozdoby niesztuczne

  Ewe

  (14 października 2014 - 23:27)

  Przepiekne! Myslalam, ze to piora

  Lena

  (25 września 2016 - 20:41)

  Zainspirowały mnie te żołędzie, muszę o tym koniecznie pomyśleć. U nas kiepskie w tym roku owoce dębu, nawet mieliśmy gościa podczas robienia kasztaniaków…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *