Dzień wolny od szkoły

Dzień Edukacji dzieci patrzące w niebo

 

Tak jak Święto Pracy jest wolne od pracy tak Dzień Edukacji jest wolny od … szkoły. Bo właśnie może niekoniecznie od edukacji. Skoro są dni w których odwołuje się zajęcia z powodu pogody brzydkiej, mroźnej, trudnej … to może  byłoby odwołanie zajęć z powodu pogody – ładnej. To nie musi być oficjalna inicjatywa, ale ja, które nie dokończyłam kursu pedagogicznego – ja pedagog niedouczony i nie zmęczony codziennym belfrowaniem, myślę że nauczyciel, który potrafi wyprowadzić uczniów w pole – ma w sobie potencjał. Śmiem twierdzić, że pewnych rzeczy możemy nauczyć się tylko – w ławkach nie siedząc.

Okazuje się, że taka inicjatywa pojawiła się w Calvary Christian School w Georgii w dniu, kiedy pogoda była … zbyt dobra – aby pójść do szkoły. „W latach osiemdziesiątych, pewnego zimowego dnia dzwoniłam odwołując zajęcia w szkole z powodu fatalnej pogody” powiedział Ledger Enquirer, dyrektor „Przyszło mi na myśl, że byłoby dobrze, aby zadzwonić pewnego dnia i odwołać lekcje, ponieważ jest zbyt piękny dzień, by iść do szkoły.”

Takie dni często pozostają jednymi z tych nielicznych zapamiętanych, nie zlewających się w jedną bezwspomnieniową szkolną szarugę. Brawo dzisiaj dla wszystkich nauczycieli, którzy nie stawiając na piedestale swojego autorytetu potrafią ucznia otworzyć na świat, na siebie samego i nauczyć rozpoznawać sikorkę.

 

Wagary

 

Zdjęcia: zameruku, Treetop Mom, Joan Nova

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *