Toyota Auris – konkurs na najoszczędniej przejechane 5 km

Auris Hybrid

 

Wiele razy pisaliśmy już o oszczędnej jeździe i hybrydach, dlatego naszą uwagę przykuł, również wpisujący się w tę tematykę, konkurs Toyoty. Celem konkursu jest propagowanie oszczędnej jazdy samochodem Toyota Auris z napędem hybrydowym (HSD) – ze strony Toyoty, ze strony uczestników natomiast – wygranie tejże. Sprawa jest kusząca, a konkurencja dość ciekawa – polegająca na  na uzyskaniu jak najniższego spalania na dystansie 5 km.

 

Toyota Auris Hybrid

 

Konkurs trwa od 13 kwietnia 2013 r. do 07 września 2013 r. i jest przeprowadzany w ogólnopolskiej sieci Autoryzowanych Stacji Dealerskich Toyoty.  W ramach I etapu konkursu każdy uczestnik odbędzie jedną jazdę konkursową Toyotą Auris HSD w obecności pracownika ASD. Długość trasy konkursowej będzie jednakowa dla poszczególnej ASD i wyniesie nie mniej niż 5000 m.Wyniki I etapu Konkursu zostaną określone dwoma parametrami: wysokością średniego spalania z wyświetlacza samochodu oraz pomocniczo czasem przejazdu (najkrótszy czas).

Może warto spróbować, choć nie wiem jak to jest w przypadku kierowców, którzy nie mają żadnych doświadczeń w prowadzeni tego rodzaju samochodu. A na koniec prosty poglądowy obrazek – jak to właściwie działa. Myślę, że po naprawdę dokładnym przestudiowaniu – powinno udać się wygrać.

 

Jak działa silnik hybrydowy

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *