Niezwykle realistyczne ptaki z papieru Johana Scherfta

Ptaki z papieru

 

Wypchane zwierzęta mają w sobie coś przerażającego i dla tych chyba właśnie, którzy szklane oko lubią tylko u pluszowego misia oraz nie potrafią zasnąć w pokoju z głową jelenia na ścianie, holenderski artysta Johan Scherft stworzył coś znacznie mniej krwawego. Więcej potu i akwareli spłynęło niż krwi, podczas tworzenia tych niezwykle precyzyjnych papierowych modeli ptaków.

 

Ptak z papieru

 

Ptaki są oczywiście ręcznie wykonane i malowane gwaszą i akwarelą ultra-cienkimi pędzlami, z niewiarygodna precyzją, którą widać i zamiłowaniem, którego możemy się domyślać. Proces tworzenia trwa od dwóch dni do miesiąca.

 

Ptak z papieru

 

Scherft dzięki obraniu tak oryginalnego kierunku i umiejętnej jego realizacji, zapewnił sobie wstęp do Royal Academy of Arts w Hadze, gdzie studiował malarstwo, grafikę i rysunek. Obecnie, czyli 30 lat później, wciąż udoskonala technikę i wciąż tworzy niezwykłą – nie tylko ptasią – menażerię. Przy uzyskiwaniu modelu trójwymiarowego Scherft posiłkuje się komputerem i dopiero z chwilą uzyskania odpowiedniego kształtu gatunku, montuje całość. Najbardziej czasochłonny etap polega na dekoracji, której efektem ma być odtworzenie każdego piórka i zewnętrznego detalu żywego organizmu.

 

Ptak z papieru

 

„Mam nadzieję, że udaje mi się uchwycić choć trochę piękna i charakteru ptaków” mówi Scherft „Być może sprowokuje to u innych zainteresowanie ptakami i przyrodą.”  Na swojej stronie internetowej autor zamieszcza szablony do samodzielnego wykonania niektórych gatunków, można również obejrzeć film instruktażowy – muszę przyznać, że nieco mnie zaskoczył.

 

 

Za: Inhabitat

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *