MonkeyLectric – kolorowe LEDy na rowerowe koła

MonkeyLight Pro

Lubimy rowery. Lubimy nimi jeździć i patrzeć, jak jeżdżą inni. Fajny rower zwraca uwagę i przyciąga wzrok. I dziś właśnie o czymś, co wzrok do roweru przyciąga. Bardzo.

MonkeyLight – fantastyczne, kolorowe lampki LED, które montuje się na kołach. Potrafią wyświetlić animowane obrazki dzięki 256 kolorowym diodom LED – sekwencja zapalająca i  gasząca diody jest zsynchronizowana z ruchem obrotowym koła i działa przy prędkościach od 15 do 65 km/h.

MonkeyLectricPro MonkeyLectricPro1

MonkeyLightPro to nie pierwszy tego typu produkt firmy MonkeyLectric. Wcześniejsze wersje były jednak mniejsze i nie miały tak zaawansowanych funkcji (ale były też wielokrotnie tańsze, to fakt). Wersja Pro posiada aż 256 diod LED, które potrafią wyświetlać 4096 kolorów, które zamieniają się w żywe obrazy i animacje. Można wgrywać własne obrazki poprzez moduł bluetooth, a litowy akumulator, który można ładować przez złącze USB zapewnia do 8 godzin działania. Urządzenie pasuje do kół rowerowych o średnicy minimum 26 cali.

MonkeyLightPro1

Jak na razie w regularnej sprzedaży są mniejsze wersje MonkeyLight – wersja Pro jak na razie szuka inwestorów na Kickstarterze. Cel ustawiono na 180 000 USD, a jeśli zostanie on przekroczony, MonkeyLectric proponuje stworzenie za dodatkowe fundusze aplikacji na smartfony, poprzez którą będzie można zdalnie sterować wyświetlanymi na kołach motywami. Pierwsze 40 sztuk w najatrakcyjniejszej cenie rozeszło się błyskawicznie. Teraz za wersję na jedno koło trzeba już zapłacić 695 USD, co i tak jest niezłą ceną, jeśli przyjąć, że docelowa wynosić będzie 895 USD.

Na rynku istnieją już podobne produkty, ale jakość oferowana przez MonkeyLectric znacznie przewyższa zestawy z 16 diodami za 100zł na allegro. MonkeyLight Pro to przede wszystkim oczywiście „bajer”. Ale ma też walory użytkowe – na pewno poprawia widoczność roweru w ciemnościach, zwłaszcza z boku. Nie zdziwimy się też zbytnio, jeśli kolorowe, animowane koła zostaną szybko zaadaptowane przez jakąś agencję reklamową… A MonkeyLight w akcji można zobaczyć na poniższych filmach:

Zobacz również:

1 thought on “MonkeyLectric – kolorowe LEDy na rowerowe koła

    Janek Sas

    (15 lutego 2017 - 10:48)

    eh, a myślałem że wpadłem na nowy pomysł oświetlenia roweru……. a tu bęc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *