Tymczasowa plantacja kawy na konstrukcji z palet

Tymczasowa kawiarnia z palet

 

Pisaliśmy już o różnych drobnych sprzętach wykonanych z palet, a dzisiaj o czymś na większą skalę – zrobiona z pomysłem i z rozmachem tymczasowa plantacja kawy. Food&Wine Festiwal w Melbourne w Australii zainspirował grupę młodych projektantów z Hassell, którzy biorąc sobie za wzór gwatemalskie gospodarstwa i wykorzystując publiczny amfiteatr na placu Red Stairs, stworzyli gospodarstwo i kawiarnię w jednym. Do budowy tego miłego miejsca posłużyły im palety transportowe i skrzynie z których powstały miejsca do siedzenia dla ludzi, ale także do posadzenia roślin.

 

Kawiarnia z palet

 

Przestrzeń została obsadzona 125 krzewami kawowca z opuszczonej plantacji kawy w Nowej Południowej Walii. Wraz z dużą ilością roślin tropikalnych, miejsce to zostało przekształcone dość dosłownie w dżunglę miejską. Po festiwalu, rośliny kawy będą przesadzane w miejsce gdzie będą mogły nadal rosnąć, a tropikalne rośliny wrócą do oranżerii. Również znaczna część konstrukcji – 1500 palet, zostanie zwrócona właścicielowi, gdzie dalej będą pełnić swoje pierwotne funkcje. Klimat kawiarni tworzą również plakaty zawierające informacje o tym, jak wygląda droga ziaren kawy do filiżanki.

 

 

kawa4

 

 

Te wszystkie zabiegi mają inspirować odwiedzających do refleksji na temat pochodzenia, produkcji i transportu kawy. Kawiarnia i bar serwują drinki, jedzenie, kawę i napoje od 8:00 do 22:30. W ramach festiwalu, najlepsi bariści z całego kraju zostali poproszeni zaprezentowanie swoich umiejętności przed publicznością. Planowane są również pogadanki, prezentacje i warsztaty na temat kawy, prażenia ziaren i browarnictwa, dostępne i bezpłatne dla publiczności.

 

 

Kawiarnia z palet

 

 

Bardzo podoba mi się takie wykorzystanie palet w sposób najprostszy z możliwych, bo po pierwsze są tylko „pożyczone”, a po drugie w zasadzie nie były przerabiane choć posłużyły do zrealizowania dość imponującego przedsięwzięcia.

 

 

Tymczasowa kawiarnia z palet

Za Inhabitat

Zobacz również:

1 thought on “Tymczasowa plantacja kawy na konstrukcji z palet

    Narty

    (25 lutego 2014 - 12:13)

    Zjeżdżanie na boardzie to dla mnie na początku mnóstwo zawodów, o wiele więcej niż wtedy jak próbowałem zjeżdzać na nartach, ale z naporem maniaka probowałem dalej i dziś wychodzi mi to całkiem nieźle, zatem uważam ten wpis jest bardzo praktyczny w szczególności dla młodych :
    P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *