SOCCKET – generator prądu w piłce

  Piłka-generator energii

Ta piłka nie jest tylko zwykłą piłką nożną, ale czymś znacznie więcej – SOCCKET to przenośny generator. Niewielkie wahadło wewnątrz kuli, wykorzystuje energię kinetyczną ruchu obracając generator podłączony do akumulatora. Energię wygenerowana podczas normalnej gry, zostaje zmagazynowana i może potem stanowić niewielkie źródło zasilania. Zaledwie 30 minut gry wystarczy do zaopatrzenia w energię prostej lampy LED przez 3 godziny.

 Lampka LED zasilana z piłki nożnej

Niewiele cięższa od standardowej piłki nożnej, SOCCKET jest zbudowana z wodoodpornej pianki, jednocześnie trwałej i miękkiej w dotyku. Projektowane i montowane w USA piłki, są obecnie testowane pilotażowo w wybranych ubogich obszarach Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

Wahadełko wewnątrz piłki Soccket

Pomysłodawcy piłki – Uncharted to zespół 8 osób z różnych dziedzin, których misją jest tworzenie zabawnych produktów, które realnie odnoszą się do rzeczywistych problemów. Więcej niż rok budowy prototypów, prowadzenia programów pilotażowych, wypróbowanie kilkudziesięciu wzorów, materiałów i urządzeń zaowocowało wersją SOCCKET gotową do sprzedaży.

Kinetyczna ładowarka do telefonu

Na razie jednak proces montażu jest bardzo pracochłonny, bazujący w dużej mierze na pracy ręcznej, co ogranicza wydajność do kilkuset piłek tygodniowo. Żeby zwiększyć produkcję do tysięcy na tydzień, zatrudnić więcej ludzi i zautomatyzować część procesu montażu oraz dotrzeć do wielu potrzebujących takiego urządzenia ludzi, wynalazcy zwrócili się w stronę Kickstartera. Pomysłodawcy Soccketa chcą tam zebrać 75 000 $, ale jeśli chętnych od wsparcia znajdzie się na tyle wielu, że projekt zgromadzi 150 000 $, piłka zostanie wzbogacona o moduł umożliwiający doładowanie telefonu komórkowego. Trzeba przyznać, że światło pod strzechy przybiera coraz bardziej nowoczesną formę.

 Lampka LED zasilana z piłki nożnej

Specyfikacja piłki SOCCKET:

Generowana moc: 6 W – pozwala zasilać lampę przez ponad 72 godziny
Waga: 482 g – niewiele więcej, niż normalna piłka nożna
Nie przebije się
Wodoodporna

Za Treehugger

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *