Ogród zimowy z meblami z palet

Meble z palet

 

Porąbanie palet na opał, wydaje się być w dzisiejszych czasach, niemalże profanacją. Stały się one bardzo popularne jako materiał stolarski i trzeba przyznać, że niektórzy wzbili się w tej formie recyklingu na wyżyny.

 

Palety na meble z palet

 

Daisy Home to blog prowadzony przez Norweżkę, która remontuje stary dom, wykazując się przy tym ogromną kreatywnością w tworzeniu nietuzinkowych rozwiązań wyposażenia wnętrz. I chyba można powiedzieć, że specjalizuje się właśnie w paletach.

 

Meble z palet - Ławka z palet

 

Na komplet mebli składa się niski stół i dwie ławy do siedzenia. Stół jest wykonany z euro palet co widać to na pierwszy rzut oka, bo wykorzystane są jej całe fragmenty. Kolor oczywiście biały, z nawiązującymi kolorystycznie do ławy turkusowymi szufladkami. Pod spodem ma zamontowane kółeczka ułatwiające przesuwanie. Całości dopełniają napisy na blacie „Sit long”, „Talk much” i „Laugh often”. Ławy – jedna turkusowa, druga śnieżnobiała, wykonane są z palet i usztywniających je elementów starego łóżka sosnowego.

 

Meble z palet - Stół z palet

 

Palety najpierw zostały umyte myjką ciśnieniową, a potem dokładnie wysuszone. Autorka zwraca uwagę na to, żeby nie używać zbyt wysokiego ciśnienia do mycia ponieważ można w ten sposób spowodować rozszczepianie się drewna. Kolejnym etapem było oczywiście dokładne suszenie, a następnie malowanie – jeszcze przed złożeniem mebli.

 

Meble z palet - Ławka z palet

 

Ogród zimowy w wykonaniu Daisy, jest wariacją na temat bieli, zaproszeniem do korzystania z atmosfery zimy z zachowaniem wewnętrznego ciepła i radości życia. Jest coś takiego w tych meblach, że oczy się śmieją, chciałoby się zasiąść i zastosować do wszystkich wypisanych na stole wskazówek.

 

Meble z palet

 

Za: 1001 Pallets

 

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *