Zabawka funkcjonalna

krzeslo_a

 

Dzisiaj nieco lżejszy temat, który być może stanie się tematem cyklicznym. Jak mądrze wydać pieniądze i ucieszyć dziecko – to wbrew pozorom nie jest wcale łatwe zadanie. Kto odwiedza sklepy z zabawkami wie, że to co w tej chwili modne i na topie niekoniecznie jest mądre i łagodne dla środowiska. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że przeważnie nie jest.

 

krzeslo_b

 

Colonial House Chair marki Paloma’s Nest jest domkiem dla lalek i w pełni funkcjonalnym krzesełkiem dla dziecka w jednym. Ręcznie wykonane z przyjaznej dla środowiska, nietoksycznej sklejki brzozowej zjednuje oko bezpretensjonalnym dizajnem, łagodnymi kształtami i wszystkim czego nie ma i czego nam na siłę nie proponuje, a co możemy sobie na jego kanwie wyobrazić – kolory, sceny z lalkowego życia, ozdoby własnoręcznie zrobione i całe to „dzianie się”, które tylko w dziecięcej głowie zrodzić się może. Po zabawie to miejsce na odpoczynek, przekąskę i poczytanie w celu wspomożenia wyczerpanej wyobraźni.

 

Drewnianye krzesło - domek dla lalek

 

Wszystkie krawędzie domku-krzesełka są zaokrąglone i gładkie, łączenia są ukryte i zabezpieczone – nie ma widocznych śrub i innych luźnych części. Mebelek jest powleczony bardzo wytrzymałym, wodorozcieńczalnym i nietoksycznym lakierem, żeby ewentualne ślady zabawy, czy też smacznego posiłku dało się usunąć. Kształt domku jest zbliżony do klasycznym wyglądem osiemnastowiecznych domów amerykańskich.

 

Drewnianye krzesło - domek dla lalek

 

Inspirująca rzecz. zapewne coś jeszcze z krzesła dałoby się wykrzesłać. Oprócz zamku z krzeseł i koca oczywiście.

 

Drewnianye krzesło - domek dla lalek

 

Znalezione na: Inhabitat

Zobacz również:

2 thoughts on “Zabawka funkcjonalna

    D.

    (24 stycznia 2013 - 20:37)

    Jestem za tematem cyklicznym!

    […] zapowiadaliśmy w notatce „Zabawka funkcjonalna„, temat zabawek będzie pojawiał się u nas cyklicznie. Nie tylko dlatego, że jest nam […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *