Tube Tank – kartonowy czołg o wielkiej sile

Tymczasowe kartonowe stoisko z zegarkami w galerii handlowej w Poznaniu

 

Miło znaleźć na serwisach zagranicznych coś z Polski. Tak stało się tym razem. Pracownia architektoniczna mode:lina zmierzyła się z tematem zaprojektowania tymczasowego sklepu z zegarkami, dla szwedzkiej firmy Triwa.

Schemat budowy tekturowego stoiska tymczasowego

Sklep był potrzebny tylko na miesiąc – jako stoisko w Galerii Handlowej Poznań Plaza. Nie mógł więc być bardzo drogi, miał zwracać na siebie uwagę i budować wizerunek marki. Poza tym miał powstać szybko, a do jego budowy powinny zostać wykorzystane surowce odnawialne. Architekci jako podstawowy materiał wybrali dobrze sobie już znany karton i płytę OSB.

Tymczasowy sklep z tektyry i płyt OSB

Na powierzchni 10 m2  z ponad 900 tekturowych tub, spiętych za pomocą pasów samochodowych powstał ten niesamowity papierowy czołg. Instalacja okala gabloty wykonane z surowej płyty OSB. Tak powstał Triwa Pop-Up store, w którego budowie pewnie miło było uczestniczyć.

Tymczasowe stoisko z zegarkami

Zadanie nie było takie łatwe i wymagało dużej kreatywności, ale jak widać – powiodło się znakomicie. Tak luźno nawiązując do kreatywności – gdy moje dziecko zapyta mnie co zrobić, żeby odnieść sukces, to nie powiem mu – ucz się, bo bez tego nic nie osiągniesz, ale właśnie – bądź kreatywne. I mam nadzieję, że szkoła tego w nim nie zabije.

Tekturowy czołg - stoisko

Za: Inhabitat

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *