Biżuteria ze sztućców

Bransoletka z widelca

Od jakiegoś czasu w internecie obserwować można ciekawy trend – biżuteria zrobiona własnoręcznie zyskuje na popularności. Biżuteria zrobiona z rzeczy z recyklingu posiada jeszcze jeden niebagatelny atut oprócz tego, że jest zazwyczaj bardzo nietuzinkowa.

Pierścionek z łyżeczki

Zwłaszcza teraz przed świętami, kiedy czujemy na plecach oddech pierwszej Gwiazdki, a prezentów może jeszcze nie mamy dla wszystkich – możemy trochę z nerwów, trochę z braku czegoś innego pod ręką – zacząć wyginać sztućce. Przeszukując sieć można natknąć się można natknąć się na szereg naprawdę niebanalnych pomysłów.

Pierścionek ze sztućców

Okazuje się, że biżuteria z łyżeczek i widelców to nie tylko zabawa ale też całkiem poważny biznes – czasem wielopokoleniowy. Często są to rzeczy bardzo wysmakowane, dopracowane w każdym szczególe, wystawiane w galeriach i dobrych sklepach – wtedy już najczęściej z wysokogatunkowego surowca, starych srebrnych sztućców.

Broszka ze sztućców

A jak samemu zrobić bransoletkę z widelca, można zobaczyć tutaj:

Prezenty „zrób to sam” – zarezerwowane niekoniecznie dla dzieci, zawsze mile widziane. Przynajmniej tam, gdzie wartości prezentu nie mierzy się pieniędzmi.

I już zupełnie na koniec, jeśli przy stole nie mamy co zrobić z rękoma, a tuż obok zupełnie bezużytecznie leży widelec i talerzyk…

Świecznik z widelca i talerzyka

 

Za: Treehugger

Zdjęcia: Silver Spoon Jewlery, Recyclart

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *