„The Life” – papierowa butelka na wodę

Papierowa butelka na wodę

Andrea Ponti zaprojektował butelkę na wodę – papierową. Jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało, taka butelka może być używana przez cały dzień, a na koniec zostanie poddana prostemu recyklingowi.

Ta nietypowa butelka została zaprojektowana specjalnie na targi Expo 2015 w Mediolanie i doskonale wpisuje się w ich ducha. Tegoroczny pawilon targów Expo 2015 w Mediolanie będzie miał charakter proekologiczny. Geometria budynku będzie nawiązywać do kształtu okolicznych pól uprawnych, znajdziemy tam stół planetarny obrazujący naszą planetę i park rolno spożywczy otoczony przez drogi wodne. Wodzie i jej wykorzystaniu zostanie poświęcone sporo uwagi. Targi to oczywiście świetna okazja do zaprezentowania swoich produktów i podejrzenia nowości. Podczas takich masowych imprez swój produkt promował też Klean Kanteen – pewnie bardziej wytrzymały i praktyczny, choć może mniej spektakularny Steel Pint.

Papierowy pojemnik na wodę

„The Life” – bo tak został nazwany ten nietypowy pojemnik, jest odpowiedzią na nieustannie rosnące ilości plastikowych butelek, których używamy przeważnie jeszcze krócej bo zaledwie raz. Sama butelka wykonana jest z naturalnej bawełny i papieru pochodzącego z recyklingu. Nadruki i uszczelnienia zrobione są przy użyciu naturalnych, nietoksycznych farb i klejów. Strategicznie rozmieszczone w fontanny wodne pozwolą je napełniać przez cały dzień. Każdy pojemnik jest wyposażony w pasek pozwalający przewiesić sobie go przez ramię, czy zawiesić na szyi.

Za: Inhabitat

 

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *