Inteligentna żarówka LED

Energooszczędna żarówka LED

Na Kickstarterze za niecałe dwa miesiące skończy się zbieranie funduszy na projekt nowej, inteligentnej żarówki. Zbiórka z pewnością zakończy się sukcesem, bo już w tej chwili zamiast oczekiwanych 100 tysięcy dolarów, projekt zebrał ponad 1 milion. Milion, dzięki któremu być może do sklepów trafi zupełnie nowy rodzaj żarówki LED.

LifX - inteligentna żarówka LED

LifX, bo tak nazwany został produkt, to bardzo jasna żarówka LED, która potrafi zmieniać kolory. Wydawałoby się, że to nic nowego, gdyby nie fakt, że kolory można zmieniać poprzez aplikację w smartfonie. Ale na tym nie koniec. Telefonem można światło włączyć i wyłączyć w każdym z pomieszczeń, ściemnić, ustawić automatyczne zapalanie się lub gaszenie o określonej godzinie. Wszystko za sprawą technologii WiFi – żarówka łączy się z telefonem poprzez siecią bezprzewodową. Chwilowa zmiana barwy światła może posłużyć również jako powiadomienie o nadejściu sms-a lub wiadomości e-mail.

Inteligentna żarówka LED

Zbiórka funduszy przebiega w przypadku LifX w oszałamiającym tempie. Jeszcze 18 września projekt miał zgromadzone „zaledwie” 500 tysięcy dolarów. W tydzień później kwota uległa już podwojeniu… W ramach wsparcia poprzez Kickstarter za jedną żarówkę zapłacić trzeba 69$ (żarówka powinna wystarczyć na 25 lat). Nie mało, ale mamy dzięki temu okazję być tymi, którzy przyczynią się do nowej rewolucji w oświetleniu wnętrz.

Projekt LifX na Kickstarterze, za Inhabitat.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *